Kommenteeri

Antoon van Rens: Vastulause Reformierakonnale

Viimsi Reformierakond väidab oma 16. augusti Facebooki postituses, et „ainult Reformierakonna ja Keskerakonna suuremahulise elamuehituse piiramise plaanides võib kindel olla“.
Meie küsimus on, kas kindel saab olla ka nende tegudes? Oleme viimastel aastatel näinud, kuidas tuntud kinnisvaraarendajate huvid mõjutavad suuresti just Reformierakonna tegusid. Loomulikult hindame ka meie kõrgelt Viimsi valla kohalike ettevõtjate panust kogukonna arengule, aga huvide konfliktid tuleb iga juhul vältida. Atso Matsalu sõnadega: „ Asjad mitte ainult ei pea õiged olema, vaid ka õiged näima.“
Ettevõtja, kes on volikogu liige või täidab muud valla juhtimises olulist rolli, peab olema oma äritehingutes väga ettevaatlik ja kokkupuuted vallavalitsusega ei tohi olla. Hall ala on väga suur – äritegevus on võib-olla juriidiliselt korrektne, aga vallaelanikele jääb mulje, et otsuseid kallutatakse niiviisi, et keegi võimulolijatest saab nendest ärilist kasu. Seega on parem, kui kõik kandideerijad teevad enne valimisi kohe selge valiku ja kinnitavad, et nad ei tegele äriga, mis on valla (volikogu) otsustest sõltuv (planeeringud, hanked jne).
Valimisliidu „Vali Viimsi“ nimekirjas kandideerivatel inimestel puudub isiklik majanduslik huvi Viimsi vallas. Viimsi on meie kodu.
Loe meie programmi: www.valiviimsi.ee või külasta meie Facebooki lehte: https://www.facebook.com/valiviimsi

Meie samasisuline kommentaar Reformierakonna postituse all kahjuks kustutati. Meie soovime pidada viisakat ja sisulist debatti, sest ainult siis saab viimsilane kujundada oma valiku tulevatel valimistel. Loodame, et see on ka Viimsi Reformierakonna eesmärk?

 Antoon van Rens

Lisa kommentaar

Email again: